Õnnistamine
BRIDGE is a retina multi-purpose WordPress theme built on very powerful and flexible framework by QODE.
agency, ajax, background video, blog, business, clean, creative, fullscreen, mega menu, modern, multi-purpose, parallax, portfolio, responsive, retina
16577
page-template-default,page,page-id-16577,bridge-core-2.1.9,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,qode_grid_1400,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-overridden-elementors-fonts,qode-theme-ver-25.6,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-16383
 

Õnnistamine

“Jumal on kõige õnnistuse allikas. Õnnistus on kestev loomise and inimkonnale ja kogu maailmale. Seda õnnistust on Jumal uuendanud Jeesuse Kristuse kingitud lunastuse kaudu.” nende sõnadega algab kiriku käsiraamatu õnnistamise talituste osa. 

Kõik mis meil siin maailmas on, on and Jumalalt ning tänu Jumalale selle eest peaks olema meie igapäevane tegevus. Alati saame ka paluda Jumala armu, õnnistust ja ligiolu paikades, kus me elame, oleme ja toimetame.

Õnnistamise talitused ongi eelkõige palved, mille kaudu saame end ümbritseva paluda Jumala varju alla. Nii õnnistatakse kodusid, koole, haiglaid ja muid paiku kus elame, oleme ja töötame ning lippe, mille alla koondume.

Kui on soov paluda Jumala õnnistust ja toimetada õnnistamise talitus, siis võta ühendust koguduse vaimulikuga, et asju läbi rääkida ja kokku leppida ning talitus toimetada.

Kodu õnnistamine

Uude kohta elama asudes või peale suuremaid ümberehitustöid sobib kutsuda kirikuõpetaja oma kodu õnnistama. Tegemist on tänu- ja õnnistuspalvusega, millega väljendatakse oma veendumust, et kõik hea and tuleb Jumalalt ja parim elu on koos Temaga.

Sageli soovitakse kodu õnnistamise talitust ka anomaalsete nähtuste puhul. Taolisel juhul tuleb rõhutada, et tegemist ei ole maagilise toiminguga, mis nö kurjad vaimud või muud seletamatud ja halvad asjad kohe minema ajab. Esmalt tuleb korda saada iseenda jumalasuhe: minna ristimisele ja leeriõnnistamisele, hakata lugema pühakirja ja palvetama ning elama kristliku õpetuse kohaselt.

Kodu õnnistamiseks tuleks ühendust võtta oma kodukoha kogudusega ja leppida kokku vaimulikule sobilik aeg. Kohal võiksid olla vähemalt kõik need, kes selles kodus elavad. Võimalusel võiks kutsuda ka lähedasi ja pereliikmeid.